Megtámadta az ombudsman az érdemösztöndíjakra vonatkozó 30 százalékos szabályt
Megtámadta az alkotmánybíróságon a nép ügyvédjének hivatala a közoktatási törvénynek azt az előírását, amely szerint az iskolai osztályok tanulóinak legkevesebb 30 százaléka érdemösztöndíjra jogosult – közölte kedd este az intézmény.
Az ombudsman beadványa szerint az erre vonatkozó paragrafusok sértik az előreláthatóság és a jogszabályok egyértelműségének alkotmányos elvét.
A nép ügyvédjének hivatala úgy véli: az iskolai osztályok tanulóinak legkevesebb 30 százalékát érdemösztöndíjra feljogosító előírás az oktatáshoz való jogot sértő jogbizonytalansághoz vezet, mert a tanulmányi teljesítmény és az érdemek értékelésére vonatkozó kritérium hiányában minden jogi logikát nélkülöz.
Az ombudsman szerint az érdemösztöndíjakra való jogosultságnak az iskolai eredményektől kellene függenie, amelynek objektív fokmérője és egyben a közoktatás alapja a tanulók teljesítményének osztályozása.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom