Gyenes Emánuel a 23. helyen zárta a Dakar-rali 46. kiírását

2024. január 19. – 14:30

Másolás

Vágólapra másolva

Az amerikai Ricky Brabec (Honda) nyerte a Szaúd-Arábiában zajló 46. Dakar-ralit a motorosok mezőnyében. A szatmárnémeti Gyenes Emánuel a 23. helyen zárt, írja az Agerpres.

Ricky Brabec 2020 után másodszor győzedelmeskedett a sivatagi viadalon. A 32 éves motoros összetettben csaknem 11 perccel előzte meg a második helyezett botswanai Ross Branchet (Hero). A harmadik helyen a francia Adrien Van Beveren (Honda) végzett, 12:25 perces lemaradással. A tavalyi bajnok argentin Kevin Benavides (KTM) a negyedik helyen zárta a sivatagi versenyt.

Az Autonet Motorcycle Team szatmárnémeti versenyzője, Gyenes Emánuel a pénteki utolsó etapon a 31.-ként ért célba, összetettben pedig a 23. helyen végzett, 7:32:03 órás hátránnyal.

Gyenes idén a 14. és zsinórban a 10. alkalommal indult a Dakaron. Legjobb eredményét 2016-ban érte el, amikor a 14. helyen végzett.