Hideg volt az ország déli részen, több helyen eltörtek a vasúti sínek

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Téli körülmények között közlekednek a vonatok a hazai vasúthálózatban, nagyobb fennakadásokat nem jegyeztek – írja a Román Vasúttársaság (CFR) vasárnapi tájékoztatója alapján az Agerpres.

A vállalat közleménye szerint késéseket okoz, hogy a mínusz 17 fokig csökkenő, rendkívül alacsony hőmérséklet miatt több helyen eltörtek a sínek Galac, Iaşi, Bukarest és Craiova térségében, és az érintett szakaszokon egy vágányon zajlik a vasúti forgalom.

A CFR biztosította a közvéleményt, hogy a vasúti alkalmazottak folyamatosan dolgoznak a hibák elhárításán a vonatközlekedés folyamatosságának biztosítása érdekében.

A vállalat emlékeztetett arra, hogy az esetleges menetrendváltozásokról a vasúti társaságok honlapján lehet tájékozódni. Emellett az utasoknak azt tanácsolják, hogy ebben az időszakban a 021/9521-es telefonszámon kérjenek információkat a vonatok közlekedéséről.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!