Megduplázná a kormány a meleg ebédet adó iskolák számát

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Csütörtöki ülésén a kormány jóváhagyta az egészséges iskolai étkezést célzó országos program folytatására szánt keretet. Ezzel az eddigi 450-ről 1000-re emelnék azoknak a tanintézeteknek a számát, amelyek diákjai meleg ebédet kapnak.

A kormány közleménye szerint a program idei költségvetése 1.139.400.000 lej, és a 2023/115-ös sürgősségi rendeletnek megfelelően ez összeg legtöbb 1000 közoktatási intézmény diákjainak étkeztetésére terjed ki. A programot az állam bizonyos bevételeinek az önkormányzatoknak leosztott összegeiből finanszírozzák.

A csütörtöki kormányülés előtt Marcel Ciolacu miniszterelnök kifejtette, az iskolában kapott meleg ebéd alapvető fontosságúnak bizonyult az iskolaelhagyás elleni küzdelemben.

A programmal ebben az anyagunkból foglalkoztunk korábban. Akkor volt olyan iskolaigazgató, aki azt mondta, „volt olyan diákjuk, aki a meleg ebéd program előtt életében nem evett kétfogásos ételt”.

A csütörtöki kormányülés előtt Marcel Ciolacu arról is beszélt, hogy a szülők rövidesen átvehetik az 500 lej értékű oktatási utalványokat, hogy taneszközöket és iskolai ruházatot vásároljanak gyermekeiknek.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!