Japánsztrájkba kezdtek hat megye tanulói az ingyenes iskolai szállítást követelve

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Konstanca, Vâlcea, Ilfov-Bukarest, Bákó, Máramaros és Temes megyei tanulók szervezeteinek képviselői kezdtek japánsztrájkba kedden, mert szerintük a 2023. december 29-én életbe lépett 1337-es kormányhatározat ellehetetleníti a tanulók ingyenes iskolai szállítását, írja az Agerpres.

Közleményük szerint a hat megye több gimnáziumában fehér karszalagot viselve fejezik ki tiltakozásukat a tanulók amiatt, hogy a tanügyminisztérium „csúfot űz” a tanulókból és a közlekedési cégekből.

A diákok hétfőn a tanügyminisztérium előtt tüntettek, ingyenes szállítást követelve. Beszámolójuk szerint Ligia Deca tanügyminiszter azt nyilatkozta, hogy nem vonja vissza az ingyenes iskolai szállítást akadályozó 1337-es kormányhatározatot.

„A tanulók egyesületei ennek következtében japánsztrájkba kezdenek és bíróságon támadják meg a szóban forgó határozatot. Követeljük Ligia Deca azonnali lemondását! Szállítást vagy lemondást” – idézi a tanulószervezetek képviselőit a közlemény, amely arra biztatja a tanulókat, hogy akiket a kormányhatározat megfoszt az ingyenes szállítás lehetőségétől, vagy akik szolidárisak az érintettekkel, azok viseljenek fehér szalagot ezen a héten a karjukon.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!