Rendőrautó gázolt el egy gyalogost szilveszter éjszakáján Konstancán
A Konstanca megyei rendőrség hétfői közleménye szerint a baleset valamivel éjfél után történt. Az eddigi információk szerint az áldozat, egy 41 éves férfi az úttest közepén gyalogolt, amikor a gépkocsi elütötte, írja az Agerpres.
Kiderült az is, hogy a szolgálatban lévő rendőr nem használt megkülönböztető hang- és fényjelzéseket. A balesetnek kedvezett a sűrű köd, ami 30 méter alá csökkentette a látótávolságot.
A rendőrt megszondáztatták, nem volt tudatmódosító szer hatása alatt. Gondatlanságból elkövetetett testi sértés gyanújával indult eljárás ellene.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom