Elsőfokú árvízkészültség péntek délig az ország nyugati és északnyugati részében

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el kedden az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország nyugati és északnyugati részében fekvő hét megye több folyójára, írja az Agerpres.

A hidrológusok közlése szerint szerda reggel 9 órától péntek délig nagy mennyiségű víz árad le a patakokon, lejtőkön és vízfolyásokon, villámárvizek alakulhatnak ki, és a vízállás meghaladhatja az elsőfokú készültségi szintet a következő folyók vízgyűjtő medencéjében: Iza, Lápos (Máramaros megye) és Túr (Szatmár megye). Szintén elsőfokú készültség érvényes szerda délután 3 órától péntek délig a Fekete-Körös (Bihar megye), Fehér-Körös (Hunyad és Arad megye) és Temes (Krassó-Szörény és Temes megye) vízgyűjtő medencéjében.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!