A Salvamont 64 személyen segített az elmúlt 24 órában, 42-en kerültek közülük kórházba
Az elmúlt 24 órában 62 segélykérés érkezett a hegyimentő-szolgálathoz – tájékoztatott hétfőn a Facebook-oldalán a Salvamont.
A bejegyzés szerint hegyimentő-szolgálat munkatársai 64 személynek nyújtottak segítséget. Közülük 26-ot a mentőszolgálat vagy a SMURD, 16-ot a hozzátartozóik szállítottak kórházba.
A 2023-as év utolsó napján a legtöbb segélyérés a lupényi, Gorj és Prahova megyei, illetve a voineasai (Vâlcea megye) Salvamonthoz érkezett.
A Salvamonttól ezenkívül 32 betelefonáló kért információkat és tanácsokat a turistaútvonalak állapotáról az elmúlt 24 órában.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom