Ingyenes lesz az e-személyik kiállítása a 14 évet betöltők számára
A következő öt évben ingyenes lesz az elektronikus személyazonosító igazolványok kiállítása – döntötte el pénteki ülésén a kormány.
Esti sajtótájékoztatóján Mihai Constantin kormányszóvivő elmondta, hogy a 14 évet betöltő személyek ingyen jutnak hozzá az elektronikus személyazonosító igazolványhoz. A díjmentesség a lejárt, megrongálódott vagy elveszített igazolványok cseréjére is kiterjed – tette hozzá.
Tájékoztatása szerint a Kolozsváron elindított kísérleti program keretében eddig mintegy 17 ezer elektronikus személyi igazolványt állítottak ki. Emlékeztetett arra, hogy az elektronikus igazolványok bevezetését az EU helyreállítási alapjából lehívott forrásokból finanszírozza a kormány.
Kérdésre válaszolva Constantin elmondta, hogy az országhatárt a következő fél évben is át lehet lépni a hagyományos személyazonosító igazolványokkal. Arra a kérdésre már nem tudott válaszolni, hogy mikor terjesztik ki az elektronikus igazolványok kiállítását az egész országra.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom