Menesztették polgármesteri tisztségéből Cătălin Cherecheşt

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Rudolf Stauder Máramaros megyei prefektus szerdán aláírta a korrupció miatt jogerősen öt év börtönbüntetésre ítélt Cătălin Cherecheş polgármesteri mandátumának megszűnéséről szóló határozatot, írja az Agerpres.

A hivatal közleménye szerint Rudolf Stauder prefektus hangsúlyozta, hogy ez az intézkedés a közérdeket szolgálja, és a nagybányai önkormányzat megfelelő működését biztosítja a közösség javára.

Nagybánya polgármesterét vesztegetés többrendbeli elfogadása miatt öt év letöltendő szabadságvesztésre ítélte a kolozsvári táblabíróság. A jogerős ítéletet pénteken hirdették ki, de Cherecheş aznap reggel egy rokonának érvényes személyi igazolványát felmutatva a petei határátkelőn keresztül elhagyta az országot. A szökevényt kedden fogták el és vették őrizetbe a bajor rendőrök a németországi Augsburgban.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!