Rudolf Stauder Máramaros megyei prefektus szerdán aláírta a korrupció miatt jogerősen öt év börtönbüntetésre ítélt Cătălin Cherecheş polgármesteri mandátumának megszűnéséről szóló határozatot, írja az Agerpres.
A hivatal közleménye szerint Rudolf Stauder prefektus hangsúlyozta, hogy ez az intézkedés a közérdeket szolgálja, és a nagybányai önkormányzat megfelelő működését biztosítja a közösség javára.
Nagybánya polgármesterét vesztegetés többrendbeli elfogadása miatt öt év letöltendő szabadságvesztésre ítélte a kolozsvári táblabíróság. A jogerős ítéletet pénteken hirdették ki, de Cherecheş aznap reggel egy rokonának érvényes személyi igazolványát felmutatva a petei határátkelőn keresztül elhagyta az országot. A szökevényt kedden fogták el és vették őrizetbe a bajor rendőrök a németországi Augsburgban.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom