150 ezer háztartásban szünetel az áramszolgáltatás a hóvihar miatt az ország déli részén
Hat megyében 24 járművet kellett kiszabadítaniuk a hó fogságából a katonai tűzoltóknak hétfő reggel, írja az Agerpres.
Az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) tájékoztatása szerint hétfőn 7 és 10.30 között Brăila, Călăraşi, Konstanca, Dolj, Teleorman és Tulcea megyében volt szükség a katonai tűzoltók beavatkozására a rossz idő okozta károk elhárítására. Huszonnégy hóban elakadt autót mentettek ki, és 18 kidőlt fát távolítottak el az úttestről.
Tíz órakor kilenc megye (Brăila, Buzău, Călăraşi, Konstanca, Galac, Ialomiţa, Teleorman, Tulcea és Vrancea) 272 településén akadozott az áramellátás, ami 149.824 háztartást érintett.
Jelenleg Brăila, Konstanca és Tulcea megyében dolgoznak az úttestre dőlt fák eltávolításán és az utak járhatóvá tételén.
A katasztrófavédelem azt javasolja a gépkocsivezetőknek, hogy erős havazás vagy hóvihar esetén lehetőleg ne induljanak útnak, illetve tájékozódjanak az esetlegesen lezárt útszakaszokról.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom