Felrobbant egy kézigránát, kilenc katona sérült meg egy Szilágy megyei gyakorlótéren
Kilenc katona sérült meg szerdán a Szilágy megyei Kraszna katonai gyakorlóterén egy rosszul kezelt kézigránát robbanása nyomán – írja a védelmi minisztérium tájékoztatója nyomán az Agerpres.
A tárca közleménye szerint az incidens délelőtt 10:15 körül történt a gyakorlótéren, a kézigránát dobásának gyakorlása közben; a szilágysomlyói 315-ös tüzérségi zászlóalj egyik katonája súlyosan megsérült a lábán, a SMURD helikopterével szállították a zilahi sürgősségi megyei kórházba.
A helyszínen tartózkodó egészségügyi személyzet elsősegélyt nyújtott nyolc más katonának is, akik a felrobbant gránát közelében tartózkodtak. Őket utóbb a zilahi kórházba szállították kivizsgálásra és sérüléseik ellátására.
A katonai egység parancsnoksága tájékoztatta az incidensről a katonai ügyészséget, és bizottságot jelölt ki a baleset körülményeinek kivizsgálására – közölte még a védelmi minisztérium.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom