Robbanás volt a kudzsiri fegyvergyárban, egy munkás súlyosan megsérült

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

A keményítőfürdőben bekövetkezett robbanás okozott hétfőn balesetet a kudzsiri fegyvergyárban, amelyben egy alkalmazott súlyosan megsérült, írja az Agerpres a Fehér megyei területi munkaügyi felügyelőség (ITM) vezetőjének nyilatkozata alapján.

Izabella Ursaleş szerint az áldozat egy 56 éves férfi, aki egy gyártási műveletet ügyelt fel, amikor a robbanás bekövetkezett a több száz Celsius-fokra hevített sóoldatot tartalmazó keményítőfürdőben.

Az incidens pont abban az időben történt, amikor Ştefan-Radu Oprea gazdasági és vállalkozási miniszter a gyárba látogatott, és az üzem vezetőségével tárgyalt.

„A kudzsiri gyár egyik munkatársa ma munkabalesetet szenvedett. Ez akkor történt, amikor a vállalat vezetőségével tartott megbeszélésen voltam. Kollégánk égési sérüléseket szenvedett, és a kudzsiri kórházba szállították. Felvettük a kapcsolatot az itteni orvosokkal, és kiderült, hogy sürgősen egy másik kórházba kell szállítani, ahol megfelelő kezelést kaphat” – írta hétfői Facebook-bejegyzésében a miniszter.

A Fehér megyei katasztrófavédelem illetékesei szerint a férfi első- és másodfokú égési sérüléseket szenvedett a lábán, karján és hasi tájékon. A sérültet előbb a kudzsiri kórházba, majd SMURD-helikopterrel egy marosvásárhelyi klinikára szállították.

Az elmúlt években több ehhez hasonló baleset is történt a két kudzsiri fegyvergyárban.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!