Több mint 300 disznót ölnek le sertéspestis miatt Arad megyében

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Sertéspestis ütötte fel a fejét egy több mint 300 állatot nevelő Arad megyei farmon – írja a prefektusi hivatal közleménye alapján az Agerpres.

A sertéspestisgóc Cseralja (Aluniş) település egyik farmján alakult ki, az Arad megyei betegség-megelőző központ az állatok leöléséről döntött.

Az Arad megyei prefektúra tájékoztatása szerint a hónap eleje óta ez már a harmadik sertéspestisgóc a megyében, két másikat temesújfalui (Neudorf) kis magángazdaságokban azonosítottak.

Az illetékes hatóság döntése értelmében Cseralja település kijáratainál szűrőket helyeztek el, hogy megakadályozzák az élő állatok, sertéshús vagy hústermékek kivitelét. Emellett a település körül 3 kilométeres körzetben biztonsági zónát, 10 kilométeres körzetben pedig megfigyelési zónát alakítanak ki. Az állatorvosok minden sertésfarm állatait ellenőrzik a biztonsági zónában.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!