Egy 38 éves férfi a bukaresti metró sínjéhez bilincselte magát
Egy utas a sínekhez bilincselte magát a bukaresti metró Piața Unirii 2 állomásán, közölte a Libertatea.
„Leszállt a vonatról, és a saját tulajdonában lévő bilincsekkel a sínekhez csatolta magát. A metró forgalmát leállították, hogy ne veszélyeztessék az életét” – mondták a Libertatea forrásai.
A férfiről megjelent képeken egy molinó is látszik. Vélhetőleg a férfi egy figyelemfelkeltő akciót szeretett volna végrehajtani. A Main News szerint a szerencsejáték betiltását skandálta. „Állítsák le a játékgépeket, vagy engedjék el a vonatot!” – kiabálta a férfi a lap szerint.
A metróállomás alkalmazottjainak jelzését követően katasztrófavédelmi felügyelőségnek és a rendőrségnek 20 perc alatt biztonságba helyezte a férfit. Miután eltávolították a sínekről, a forgalom újraindulhatott.
A bukaresti rendőrség közlése szerint a férfi 38 éves, és miután sikerült biztonságba helyezniük, az Obregia Pszichiátriai Kórházba szállították, mert viselkedése izgatott és agresszív volt, gyanújuk szerint a férfinak mentális problémái vannak. A metrózásról szóló 150/2005-ös törvény értelmében pénzbírságot szabtak ki rá.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom