Négy kiló ékszert próbáltak édességes zacskókban becsempészni Törökországból
Négy kilogramm, gabonapelyhes zacskókba rejtett ékszert találtak a határrendőrök hétfőn két román állampolgárságú nőnél a bukaresti Henri Coandă nemzetközi repülőtéren, írja az Agerpres.
Az országos határrendészet tájékoztatása szerint az isztambuli járattal érkező két nő éjfél után bukott le, amikor bőröndjeiket kézhez kapva azonnal letépték róluk a poggyászcímkét, és megpróbáltak kijutni a repülőtérről a zöld sávon, ahol azok távozhatnak, akiknek nincs elvámolnivalójuk.
A határrendészeknek gyanús volt a két nő viselkedése, ezért alaposan átkutatták csomagjaikat, amelyekben gabonapelyhes tasakokba rejtett, sárga és fehér fémből készült (valószínűleg arany és ezüst) ékszereket találtak.
A lefoglalt ékszerek össztömege 3783 gramm. A hatóságok a fémek beazonosítása után döntenek a további intézkedésekről.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom