Négy kiló ékszert próbáltak édességes zacskókban becsempészni Törökországból

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Négy kilogramm, gabonapelyhes zacskókba rejtett ékszert találtak a határrendőrök hétfőn két román állampolgárságú nőnél a bukaresti Henri Coandă nemzetközi repülőtéren, írja az Agerpres.

Az országos határrendészet tájékoztatása szerint az isztambuli járattal érkező két nő éjfél után bukott le, amikor bőröndjeiket kézhez kapva azonnal letépték róluk a poggyászcímkét, és megpróbáltak kijutni a repülőtérről a zöld sávon, ahol azok távozhatnak, akiknek nincs elvámolnivalójuk.

A határrendészeknek gyanús volt a két nő viselkedése, ezért alaposan átkutatták csomagjaikat, amelyekben gabonapelyhes tasakokba rejtett, sárga és fehér fémből készült (valószínűleg arany és ezüst) ékszereket találtak.

A lefoglalt ékszerek össztömege 3783 gramm. A hatóságok a fémek beazonosítása után döntenek a további intézkedésekről.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!