Új prefektust nevezett ki a kormány Maros megyébe

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

A kormány új prefektust nevezett ki csütörtökön Maros, illetve Olt megyébe – írja az Agerpres a kormányszóvivó bejelentése alapján.

Mihai Constantin szerint Maros megye új prefektusa Ciprian Dobre, Olt megyéé Mario-Lucian de Mezzo. A szóvivő tájékoztatása szerint a csütörtöki ülésen ugyanakkor kinevezték Vasile Opreát Maros megye alprefektusának.

A Maros megyei prefektusi hivatal az után ürült meg, hogy Mara Togănel lemondott a tisztségéről. Igaz, a marosbárdosi öregotthon körüli botrány miatt Marcel Ciolacu miniszterelnök már korábban kijelentette, hogy meneszti Mara Togănel Maros megyei prefektust és Nicolae-Florin Pălăşan alprefektust. Togănel végül nem várta meg, hogy hivatalosan is kirúgják, lemondott magától.

A marosvásárhelyi Ciprian Dobre jelenleg a PNL megyei szervezetének az elnöke. Az 52 éve politikus 2005 és 2008 között már volt a kormány területi képviselője a megyében. 2008-2012 között Maros megyei parlamenti képviselő, 2012-2016 között pedig a Maros megyei tanács elnöke volt. A G4Media emlékeztet, hogy 2016-ban a korrupcióellenes ügyészség (DNA) csúszópénz elfogadása, pénzmosás és hivatali visszaélés gyanúja miatt indított eljárást ellene, amelyet 2020-ban lezártak.

Az alprefektussá kinevezett Vasile Liviu Oprea állatorvos a megyei állategészségügyi és élelmiszerbiztonsági igazgatóságnál dolgozott. Korábban, a PSD kormányzása idején prefektus és alprefektus is volt.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!