82 embert mentettek meg a tűzoltók és a rendőrök az elmúlt hetek árvizei során

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Az elmúlt két hónapban 82 olyan személyt mentettek meg a tűzoltók, a rendőrök és a csendőrök, akik az időjárási jelenségek miatt kerültek veszélybe – számolt be a belügyminisztérium.

Az Agerpres által ismertetett közlemény szerint május 15. és július 15. között naponta átlagban közel tízezer belügyminisztériumi alkalmazott állt készenlétben, hogy szükség esetén a polgárok segítségére siessen.

Az árvizekhez történő bevetéseik során a tűzoltók, rendőrök és csendőrök 82 személyt mentettek meg és 299 személyt költöztettek át ideiglenesen rokonokhoz vagy a hatóságok által biztosított szálláshelyekre.

A két hónap alatt az ország 41 megyéjéből 649 településen voltak árvizek. A belügyminisztériumi alakulatok 434 lakóházból, 269 gazdaságból, 19 közintézményből és 155 utcáról szivattyúzták ki a vizet. Emellett 750 ledőlt fát és 41 ledőlt villanypóznát távolítottak el. Az árvizek 249 személygépkocsit és 48 közutat rongáltak meg – részletezte a közlemény.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!