Összesen 2480 szociális intézményt ellenőriztek eddig a hatóságok
Az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS) összesen 2480 szociális intézményt ellenőrzött július 10. és 14. között. Huszonegyet közülük bezárt, 37-nek felfüggesztette a tevékenységét, írja az Agerpres.
Az ANPIS közleménye szerint ugyanakkor 89 bírságot szabtak ki összesen 1,141 millió lej értékben, 16 esetben pedig figyelmezették az ellenőrzött intézményt a hiányosságok kiküszöbölésére.
A hatóság tájékoztatása szerint pénteken 365 szociális létesítménynél vizsgálódtak az ellenőrök, és felfüggesztették három bukaresti, három Ilfov megyei és egy-egy Ialomiţa, Dolj, Olt és Vaslui megyei intézmény tevékenységét.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom