Az otthonokból elköltöztetett 216 fogyatékkal élő közül 76 szorult kórházi kezelésre

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

A fogyatékkal élőket gondozó központokból elköltöztetett 216 személy közül 76 szorult kórházi kezelésre írja az egészségügyi minisztérium közleménye alapján az Agerpres.

A tárca szerint a többi személyt a megyei kórházak szakambulanciáin vizsgálták meg, és az egészségük állapotát a későbbiekben is nyomon követik.

A minisztérium közölte azt is: gondoskodik arról, hogy az önkormányzatok vagy a munkaügyi minisztériumnak alárendelt bentlakásos szociális intézmények lakói állandó orvosi ellátásban részesüljenek.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!