Az otthonokból elköltöztetett 216 fogyatékkal élő közül 76 szorult kórházi kezelésre
A fogyatékkal élőket gondozó központokból elköltöztetett 216 személy közül 76 szorult kórházi kezelésre írja az egészségügyi minisztérium közleménye alapján az Agerpres.
A tárca szerint a többi személyt a megyei kórházak szakambulanciáin vizsgálták meg, és az egészségük állapotát a későbbiekben is nyomon követik.
A minisztérium közölte azt is: gondoskodik arról, hogy az önkormányzatok vagy a munkaügyi minisztériumnak alárendelt bentlakásos szociális intézmények lakói állandó orvosi ellátásban részesüljenek.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom