Hármat bezártak, több mint 500 szociális intézményt ellenőriztek szerdán a hatóságok

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

A szerdai ellenőrzések nyomán újabb három szociális intézmény bezárását rendelte el az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS), kettőnek pedig felfüggesztette a tevékenységét, írja az Agerpres.

Eddig az ellenőrzések első három napja után összesen tizenöt szociális központot bezártak; 26 további központ működését felfüggesztették.

Szerdán 532 szociális intézménynél végzett ellenőrzést az ANPIS, két bukaresti és egy Neamţ megyei létesítményt bezártak, másik két bukarestinek pedig felfüggesztették a tevékenységét.

Hétfőn és kedden összesen 998 szociális intézménynél tartottak ellenőrzéseket. Tizenegyet közülük bezártak, 25-nek felfüggesztették a tevékenységét.

A szociális létesítmények országos szintű ellenőrzését múlt héten szerdán rendelte el Marcel Ciolacu kormányfő, miután múlthéten több mint száz idős bentlakót mentettek ki a rendőrök három voluntari-i idősotthonból, amikor kiderült, hogy bántalmazták, éheztetették és ingyenmunkára kényszerítették őket.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!