Hármat bezártak, több mint 500 szociális intézményt ellenőriztek szerdán a hatóságok
A szerdai ellenőrzések nyomán újabb három szociális intézmény bezárását rendelte el az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS), kettőnek pedig felfüggesztette a tevékenységét, írja az Agerpres.
Eddig az ellenőrzések első három napja után összesen tizenöt szociális központot bezártak; 26 további központ működését felfüggesztették.
Szerdán 532 szociális intézménynél végzett ellenőrzést az ANPIS, két bukaresti és egy Neamţ megyei létesítményt bezártak, másik két bukarestinek pedig felfüggesztették a tevékenységét.
Hétfőn és kedden összesen 998 szociális intézménynél tartottak ellenőrzéseket. Tizenegyet közülük bezártak, 25-nek felfüggesztették a tevékenységét.
A szociális létesítmények országos szintű ellenőrzését múlt héten szerdán rendelte el Marcel Ciolacu kormányfő, miután múlthéten több mint száz idős bentlakót mentettek ki a rendőrök három voluntari-i idősotthonból, amikor kiderült, hogy bántalmazták, éheztetették és ingyenmunkára kényszerítették őket.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom