Lemond a Román Hírszerző Szolgálat vezetője, Eduard Hellvig

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Eduard Hellvig bejelentette hétfőn, hogy lemond a Román Hírszerző Szolgálat (SRI) igazgatói tisztségéről, írja az Agerpres.

Hétfői sajtótájékoztatóján Hellvig rámutatott, az igazgatói megbízatása átvételekor kitűzött szakmai célokat teljesítette, így elérkezettnek látja az időt, hogy lezárja a SRI élén töltött életszakaszát.

Elmondása szerint döntéséről „nyíltan tárgyalt” az elmúlt hetekben Klaus Iohannis államfővel, akinek köszönetet mondott a munkája során nyújtott támogatásért. Ugyanakkor tájékoztatta döntéséről a SRI tevékenységét ellenőrző parlamenti bizottságot is.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!