140 évnyi betegszabadságot vettek ki tavaly Romániában, vizsgálat indul

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Románia 6 millió fős aktív népességéhez képest tavaly 8,1 milliót tett ki a betegszabadságok száma – nyilatkozta hétfőn Marcel Ciolacu miniszterelnök. Az Agerpres arról ír, hogy kormányfő kihangsúlyozta: jelentést vár ezzel kapcsolatban az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) vezetőjétől.

Ciolacu a Spotmedia szerint úgy számolt, hogy körülbelül 140 évet tesznek ki a tavalyi betegszabadságok összesítve, azaz ennyit nem dolgoztak Romániában. A miniszterelnök elmondta, a 6 millió munkavállalótól ez nagyon sok, európai rekordnak számít.

A kormányfő többek között arra kíváncsi, hogy az állami vagy a versenyszféra érintett-e inkább. Kifejtette, vannak emberek, akiknek valóban szükségük van a betegszabadságra, de – mint mondta – „nyilvánvaló”, hogy egyesek visszaélnek ezzel a lehetőséggel.

Azt is elmondta, hogy a tavalyi évre mintegy 6 milliárd lej, azaz 1,2 milliárd euró táppénzelmaradás vár törlesztésre.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!