A Görögországba induló turistákat figyelmeztetik, hogy torlódások vannak a bulgár-görög határon

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

A román külügyminisztérium tájékoztatja a Bulgáriába vagy Görögországba, illetve onnan haza készülő állampolgárokat, hogy a nagyszámú utazó miatt torlódások és gépkocsisorok alakulhatnak ki a közúti határátkelőknél – írja az Agerpres.

A tárca tájékoztatása szerint szombaton délig 50-80 percet kellett várakozni a határellenőrzésre a bolgár-görög határon, de a szófiai román nagykövetség és a szaloniki konzulátus illetékesei a bolgár és görög hatóságoktól származó információk alapján úgy becsülték, hogy a délutáni órákban meghaladhatja a három órát a várakozási idő.

A külügyminisztérium azt javasolja a polgároknak, hogy valamennyi határátkelőhelyet használják, és gondoskodjanak arról, hogy hosszabb várakozás esetén legyen elegendő üzemanyaguk, vizük és élelmük.

A Bulgáriából hazafelé tartó romániai turisták a Rusze-Giurgiu hídnál számíthatnak torlódásra. Nekik azt javasolja a külügy, hogy előzetesen készítsék elő a híddíj pontos összegét (2 euró vagy 4 bolgár leva), ezáltal ugyanis jelentősen lerövidül a kifizetést igazoló dokumentumok kiállításának ideje.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!