Megszüntetné az építőiparban, mezőgazdaságban és IT-szektorban dolgozók adókedvezményét a miniszterelnök
Bizonyos ágazati adókedvezmények megszüntetését helyezte kilátásba pénteken a miniszterelnök, írja az Agerpres.
Marcel Ciolacut egyebek mellett arról faggatták az újságírók, hogy a kormánynak szándékában áll-e megszüntetni az építőiparban, a mezőgazdaságban és az IT-szektorban dolgozók adókedvezményét. A miniszterelnök rámutatott, az országos helyreállítási terv is előírja, hogy „lassan meg kell szüntetni a kivételeket”, ez azonban egyelőre nem jelenti azt, hogy kivezetik az informatikai iparágban dolgozók személyijövedelemadó-mentességét, amely 20 éve érvényben van, és jótékony hatással volt az ágazatra.
A kormányfő hozzátette, az érvényben levő adókedvezmények hozzávetőlegesen 74 milliárd lejt tesznek ki, ami „teljesen abnormális”, és a nemzetközi pénzintézetek is ezek megszüntetését javasolják. „Vissza kell térnünk az egyenlő versenyfeltételekhez Romániában, véget ért az egymást követő kivételek időszaka” – szögezte le.
Kérdésre válaszolva hozzátette, még nem született döntés arról, hogy mely ágazatokban szüntetik meg az adókedvezményeket, de minden ez irányú intézkedést az érintettekkel való egyeztetést követően hoznak meg.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom