20 év börtönt kér az ügyészség Boné Ferenc ügyében, megvan az ítélethozatal dátuma
Kedden újra elővették a Boné Ferenc által elkövetett gyilkosság ügyében indított büntetőpert a Kolozs Megyei Törvényszéken, a vádlott is jelen volt, írja a Szabadság.
A helyi lap beszámolója szerint a bíró megállapította a tárgyaláson, hogy a Mina Minovici Országos Törvényszéki Orvostani Intézet csatolta az iratcsomóhoz az újabb pszichiátriai vizsgálat eredményét, amely kimutatta:
a gyilkosság elkövetése pillanatában beszámítható állapotban volt.
Az ügyész a törvény által megszabott maximális, 20 éves letöltendő börtönbüntetést kérte. Boné Ferenc védőügyvédje viszont azt kérte a bírótól, hogy egyharmadával csökkentse a várható büntetést, a vádlott ugyanis beismerte tettét, és együttműködött a vizsgálati szervekkel.
Az ítélethozatal július 6-án lesz.
Boné Ferencet múlt év május végén fogta el a rendőrség Nagyváradon. Egy használaton kívül lévő tehervagonban bújt el a rendőrök elől. Elfogása után beismerte, hogy május 21-én meggyilkolta Molnár Beátát.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom