Bukarestben tüntetnek a vasutasok
A szállításügyi minisztérium bukaresti székhelye előtt tüntetnek hétfőn a román vasúttársaság (CFR) alkalmazottai, írja az Agerpres.
A Romániai Vasúti Fuvarozók Szakszervezeteinek Szövetsége által szervezett tiltakozó megmozduláson a CFR személyszállító vállalata, illetve az infrastruktúra karbantartásával és fejlesztésével foglalkozó részleg költségvetésének elfogadását, és a vasutasok jogállásáról szóló törvény gyakorlatba ültetését követelik.
A vasutasok elégedetlenek a munkakörülményeikkel, és felróják az ösztönző bérrendszer hiányát.
Tiltakoznak a vasutasok jogállását szabályozó törvény gyakorlatba ültetésének késése és a szerelvények egyre romló állapota miatt is, és felróják, hogy bár 2023-ban tavalyhoz képest „kétszeresére nőttek az árak”, a CFR személyszállító vállalatának idei költségvetése kisebb a 2022-esnél.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom