Ukrajnai robbanás miatti sugárzásveszélyről szóló álhír terjed Romániában

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Álhírnek minősítette a román katasztrófavédelmi felügyelőség (IGSU) azt a WhatsApp-on terjedő információt, miszerint egy ukrajnai robbanás miatt sugárzásveszéllyel kell számolni az ország egyes régióiban. A hatóság a Facebook-on elhatárolódott az esettől, kijelentették, nem tőlük származik a figyelmeztető üzenet, a megadott email cím pedig nem az övék. Hozzátették, arra kérik a lakosságot, hogy csakis hivatalos forrásból tájékozódjanak.

A szóban forgó figyelmeztető üzenet – az Agerpres szerint – arról szól, hogy Oroszország felrobbantott egy raktárt, amelyben a Nagy Britannia által Ukrajnának szállított, szegényített uránt tartalmazó lőszereket tárolták. Illetve a megnövekedett radioaktív sugárzás esetén alkalmazandó védelmi intézkedéseket ismerteti.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!