Megsérült két túrázó a Bucsecs-hegységben
Megsérült szombaton két túrázó a Bucsecs-hegységben, a kimentésük folyamatban van, írja az Agerpres.
A buşteni-i hegyimentő-szolgálat tájékoztatása szerint a megsérült turisták a Jepii Mici völgyében vannak, egyiküknek kificamodott a válla és eltört a lába, a másik vélhetően bokatörést szenvedett.
A hegyimentők közlése értelmében egy feteşti-i házaspárról van szó, akik a kiskorú gyermekükkel túráztak. Amikor egy hóval borított részhez értek, a nő elcsúszott. A férje megpróbálta elkapni, és bár mindkettőjüknek megfelelő öltözete volt, több tíz métert csúsztak, így sérültek meg.
A buşteni-i és a prahovai hegyimentők siettek a segítségükre, a mentőakcióban a rohammentő-szolgálat helikoptere is részt vesz.
A nap folyamán érkezett egy bejelentés a hegyimentőkhöz, amely szerint a Bucsecs-hegységben megszervezett Transylvania 100 elnevezésű maraton egyik női versenyzője elesett és megsérült a Szarvas-völgyben. Helikoptert is igényeltek a kimentéséhez, a mentőcsapat azonban senkit sem talált a megjelölt helyszínen – számolt be a buşteni-i hegyimentő-szolgálat vezetője, Laurenţiu Paraschiv.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom