Kormányszóvivő: Csak 2024-től lehet szó a tanárok béremeléséről

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Dan Cărbunaru kormányszóvivő csütörtök este bejelentette, hogy a PSD-PNL-RMDSZ koalíció vezetői a miniszterek és a szakszervezeti vezetők közötti tárgyalások után úgy döntöttek, hogy idén nem adnak fizetésemelést a tanároknak, csak 2500 lejes bónuszt, két részletben. Cărbunaru szerint a kormány csak az iskolákban dolgozó kisegítő személyzet, azaz az őrök, szerelők, gondnokok és takarítók számára biztosít egy 9 százalékos fizetésemelést, amelyet egyébként a 2017/153-as közalkalmazotti bértörvény elő is ír 2022-re. Az intézkedésnek köszönhetően mintegy 55 ezer személy bére fog nőni.

A szóvivő azt is elmondta, hogy a tanárok esetében az egyetlen lehetséges fizetésemelés 2024-ben lesz, miután az új bértörvény hatályba lép.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!