A TikTok betiltását javasolja a kiberbiztonsági tanács munkahelyi eszközökön
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság azt ajánlja a romániai hatóságoknak és közintézményeknek, hogy tiltsák meg a TikTok letöltését, telepítését és használatát a munkahelyi eszközökön, írja az Agerpres.
Az intézmény csütörtök esti közleménye szerint szerdai ülésén a Kiberbiztonsági Operatív Tanács (COSC) elemezte a kínai ByteDance Limited alkalmazásának letöltésével, telepítésével és használatával kapcsolatos kockázatokat. A testület következtetései alapján az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság több ajánlást is megfogalmazott.
Ezek szerint felkérték a hazai hatóságokat és közintézményeket, hogy távolítsák el az informatikai rendszereikre telepített TikTok alkalmazást, és tiltsák meg a letöltését, telepítését és használatát a munkahelyi számítógépeken.
Az igazgatóság ajánlása szerint valamennyi romániai hatóságnak és közintézménynek haladéktalanul végre kell hajtania ezeket az intézkedéseket a TikTok által okozott kiberbiztonsági kockázatok csökkentése érdekében.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom