Tovább keresik a Maroson történt csónakbaleset eltűntjeit
Folytatódik szerdán a Temes megyei csónakbaleset nyomán eltűnt négy személy keresése – közölte a katasztrófavédelem az Agerpres szerint.
A szerdai keresőakcióban 28 Temes és Arad megyei katonai tűzoltó, valamint hat búvár vesz részt, akiknek a rohammentő-szolgálat egyik helikoptere is segíti a munkáját.
A katasztrófavédelem kedden a magyarországi hatóságok segítségét is kérte a Marosban eltűnt négy személy felkutatásához, a magyar egységek a folyónak a magyarországi Makó és a romániai Nagylak közötti szakaszán kezdték el a keresést.
A csónak a Temes megyei Perjámosnál (Periam) borult fel vasárnap, rajta 12 személlyel. A balesetben meghalt egy 3 éves gyermek, négy személy – egy 29 és egy 31 éves férfit, valamint két gyermek – eltűnt.
A megyei rendőr-főkapitányság közlése értelmében a csónaknak nem volt forgalmi engedélye, ráadásul 33 éves vezetője jogosítvány nélkül és ittasan irányította a járművet. A férfi ellen gondatlanságból elkövetett emberölés gyanújával vizsgálódnak. Hétfőn őrizetbe vették 24 órára, ennek lejártával kiengedték a fogdából, a továbbiakban szabadlábon védekezhet.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom