Rögtönzést akart íratni, ezért szúrta nyakon a tanárát egy 16 éves diák Bukarestben

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Frissítés: a késelő diák osztálytársai szerint a tanárnő előzetes bejelentés nélkül akart rögtönzést íratni, ez dühítette fel a fiút. Felállt a padból, kivette a kést a táskájából és a pedagógus nyakához szorította. A tanárnő megijedt, elkapta a fejét, ekkor vágta meg a kés, tudta meg a Digi24.

A rendőrséget és a mentőket is riasztották szerdán délelőtt a bukaresti Ion Creangă középiskolához, mivel egy tizedikes fiú nyakon szúrta az egyik tanárnőt. A Hotnews szerint a pedagógus nincs életveszélyben, a felületi sérülését bevarrták, kórházi beutalást emiatt nem igényel.

Azt azonban egyelőre nem tudni, hogy a tizedikes diák miért támadt rá a tanárnőre, a hatóságok előtt egyelőre rejtély, hogy mi válthatta ki az agresszív viselkedést. Az eset a japánóra elején történt, a fiú pedig csak annyit mondott a rendőröknek, hogy úgy érezte, ezt kell tennie. A negyedik kerületi tanintézet tizedikes diákja korábban egyébként nem viselkedett agresszíven az iskolában.

Bár a tanárnő sérülései nem súlyosak, a hatóságok szerint – figyelembe véve, hogy hol érte sérülés – az élete veszélybe került.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!