Több tucat jármű akadt el a hóban Botoșani megyében
Ioneșeni település környékén akadt el a nagy hóban a legtöbb jármű, itt 25 személygépkocsi és két kisbusz utasait mentették ki, írja a sürgősségi felügyelőség közleménye alapján a News.ro. A személygépkocsikban 38-an utaztak, az egyik kisbuszban 13-an, akik közül kettő gyerek volt, egy járműben pedig 4 olyan személy utazott, akiket dialízisre szállítottak.


Botoșani megyében nem ez volt az egyetlen helyszín, ahol a tűzoltók segítségére volt szükség, Unțeni kijáratánál egy furgont és egy személygépkocsi akadt el, Ștefănești kijáratánál pedig szintén egy személygépkocsit húzott ki a hóból a tűzoltóság.
A meteorológusok csütörtök délután 2 óráig meghosszabbították a narancssárga kódot Botoșani megyére megyére vonatkozóan. Az előrejelzés szerint sűrű havazás várható, ezért újabb hóréteg lerakódására lehet számítani. A szél 55-75 km/órás sebességgel fog fújni, tehát hóviharok is várhatók.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom