Szatmárnémeti közelében épül karbantartó üzem a háborúban használt ukrán fegyverek javítására
A német Rheinmetall fegyvergyártó cég Romániában is létesít logisztikai és karbantartó központot az Ukrajnában használt fegyverek számára, írja a Digi24. Az ukrán határhoz viszonylag közel fekvő Szatmárnémeti közelében már el is kezdték a bázis kialakítását, és várhatóan még ebben a hónapban beindul a tevékenység.
A központnak „központi szerepet kell játszania az Ukrajnában használt nyugati harci rendszerek műveleti készenlétének fenntartásában és a logisztikai támogatás rendelkezésre állásának biztosításában” – mondta a vállalat szóvivője. Itt fogják karbantartani az aknavetőket, a Leopard 2 és Challenger harckocsikat, a Marder harcijárműveket, a Fuchs páncélozott szállítójárműveket és a katonai teherautókat.
„A Rheinmetall nagy gondot fordít arra, hogy a NATO-erők és Ukrajna számára a lehető legjobb támogatást nyújtsa” – mondta Armin Papperger igazgató. A vállalat 2022 júniusában Litvániában is felállított egy hasonló központot a NATO járműveinek támogatására a Baltikumban.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom