Anabolikus szteroidokat gyártó illegális labort számolt fel a rendőrség
Rekordmennyiségű doppingszert, hamisított gyógyszert és étrend-kiegészítőket foglaltak le egy rendőrségi akció keretében, amelynek során a tiltott szerek előállításával és kereskedelmével foglalkozó bűnözői csoportot számoltak fel, az akcióba az Europolt is bevonta a román rendőrség.
A különböző teljesítményfokozókat, testépítő koktélokat gyártó laboratórium Iaşi-ban működött, írja a Hotnews. A szervezett bűnözés elleni ügyészség tájékoztatása szerint a hálózat Románia több megyéjében és a fővárosban is megvetette lábát, az alapanyagokat Moldovából csempészték be. A DIICOT Bukarestben és további négy megyében, Iaşi, Bákó, Konstanca és Szeben megyékben valamint a Moldovai Köztársaságban is házkutatásokat tartott, és sikerült felgöngyölítenie a bűnözői csoportot.
A gyors izomnövelés érdekében, főként testépítők körében használt szerek illegális előállításának és kereskedelmének felszámolására összpontosító művelet során több tonna egészségre ártalmas, nem megfelelő kémiai anyagok felhasználásával készített nyers szteroidport foglaltak le. A termékeket az interneten, a feketepiac más platformjain és az utcán értékesítették a bűnözők.
Az ügyészek szerint több román-moldovai kettős állampolgár építette ki a hálózatot 2021 második felétől kezdődően. A munkamódszerük az volt, hogy a nyersanyagokat a határon áthozva a laborban összedobták a koktélokat, majd ezeket szétosztották az országban, illetve Románián kívülre, az EU különböző országaiba is szállítottak a magas kockázatú doppingszerekből. A bűnügyi rendőrség tizenhárom gyanúsítottat tartóztatott le eddig az ügyben.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom