Orchideát neveznek el Iohanniszékról Szingapúrban

Orchideát neveznek el Iohanniszékról Szingapúrban
Lee Hsien Loong, Szingapúr miniszterelnöke fogadja Klaus Iohannist – Fotó: Presidency.ro
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Egy orchidea hibridet neveznek el a román elnöki párról annak tiszteletére, hogy Klaus Iohannis és a felesége, Carmen Iohannis látogatóba érkezik Szingapúrba – írja honlapján a távol-keleti ország külügyminisztériuma.

Az Agerpres szerint Klaus Iohannis elnök péntek reggel megkezdte állami látogatását a Szingapúri Köztársaságban. Hivatali kollégája, Halimah Yacob a szingapúri elnöki palotában fogadta a román államfőt.

Twitter-bejegyzésében Iohannis kiválónak minősítette a szingapúri elnökkel folytatott dialógust, amit a két ország közötti kétoldalú kapcsolatok elmélyítéséről és bővítéséről folytattak. Ezt követően Iohannis Lee Hsien Loong miniszterelnökkel is találkozott. A román államfő Japánba tett hivatalos látogatása után érkezett Szingapúrba.

Az elnöki hivatal szerint a látogatás a kétoldalú kapcsolatok új fejlődési szakaszba lépését jelzi. Az elmúlt húsz év viszonylatában a román állam részéről ez az első elnöki szintű látogatás Szingapúrba. A kétoldalú kapcsolatok fennállásának 55. évfordulóját 2022-ben ünnepelték. A látogatás fő célja a kétoldalú kapcsolatok fellendítése, különösen a gazdaság és befektetések terén.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!