Vizsgálják a TikTok betiltásának lehetőségét a romániai közintézményekben

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

A kutatásért, innovációért és digitalizációért felelős minisztérium vizsgálja annak lehetőségét, hogy az Európai Bizottság (EB) példáját követve tiltsa be a TikTok használatát a romániai intézményekben – jelentette ki szerdán Sebastian Burduja tárcavezető.

Az Agerpres szerint a minisztert annak kapcsán faggatták a témáról az újságírók, hogy az Európai Bizottság múlt héten bejelentette, az intézmény informatikai biztonságának javítása érdekében megtiltja munkatársai számára a kínai tulajdonban levő TikTok alkalmazás használatát a vállalati eszközökön. Az TikTokot az Európai Parlament dolgozói sem használhatják már a munkahelyi telefonjaikon, és Kanada is betiltotta a kormányzati eszközökön.

Burduja azt mondta, „az illetékes intézményekkel” vizsgálják egy hasonló intézkedés romániai bevezetésének lehetőségét.

Hozzátette, a Románia kiberbiztonságáról szóló törvény, amelyet kedden alkotmányosnak ítélt az alkotmánybíróság, megteremti a lehetőséget az állam számára, hogy hatékonyabban lépjen fel a „veszélyes helyzetekben”.

A miniszter emlékeztetett, hogy Románia törvénnyel tiltotta meg az orosz vírusirtó szoftverek beszerzését és használatát. Elmondása szerint egy múlt heti rendelettel „egy-két hónapos” határidőt szabtak meg a romániai intézmények számára az orosz szoftverek lecserélésére.

Arra a felvetésre, miszerint a szenátusnak és több törvényhozónak is van TikTok-fiókja, a tárcavezető azt mondta, „maximális komolysággal” kell kezelni a témát. „Amint elkészül az elemzés, döntés születik az ügyben” – tette hozzá Sebastian Burduja.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!