4,3-as erősségű utórengés volt Gorj megyében, kiürítették a kormányhivatalt
4,3-as erősségű földrengés volt Gorj megyében pénteken 11 óra 11 perckor, jelentette a földtani intézet. Ez volt a keddi, február 14-i 5,7-es erősségű földrengés eddigi legerősebb utórengése.
A pénteki földmozgást több településen érezték, a megyeszékhelyen, Târgu Jiuban a Digi24.ro értesülése szerint kiürítették a prefektúra épületét.
A keddi földrengésnek több mint 300 utórengése volt és a földtani intézet igazgatója, Cristian Ionescu szerint ezek akár két hónapig is folytatódhatnak, legalábbis más romániai szeizmikus térségeknél volt erre példa, írta a Libertatea.
A Gorj megyei szeizmikus aktivitás mérésére több településen állítottak szolgálatba új műszereket.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom