Frissítve: cáfolta a minisztérium, hogy börtönbüntetés járna azoknak a gazdálkodóknak, akik saját maguk vegyszereznek
Frissítés: Pontosított a mezőgazdasági minisztérium: állítólag nem szigorít a növényvédő szerek használatán, csak a sajtó értelmezte félre a rendeletüket.
Eredeti hírünk: 1-től 5 évig terjedő börtönbüntetést kaphatnak azok a jogi személyiség nélküli kistermelők, akik saját maguk végeznek növénykezelési munkálatokat a gazdaságukban, ezentúl ezeket a munkálatokat erre szakosodott cégekkel kell elvégeztetniük, írja az Agrointel. Az erre vonatkozó sürgősségi rendelet Petre Daea mezőgazdasági tárcavezető bocsátotta ki. A rendelet szerint a gazdaboltok ezentúl nem forgalmazhatnak egy kilogrammosnál vagy egy literesnél nagyobb kiszerelésű növényvédő szereket.
A rendelet egy sor további korlátozást vezet be, különösen a magánszemélyként működő kistermelők számára. Az adóköteles gazdálkodókra is vonatkoznak majd korlátozások, mert felhatalmazás nélkül a továbbiakban nem halmozhatnak fel termékeket az áringadozások elkerülése érdekében.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom