Zárt ajtók mögött tárgyalják meg a diákok bántalmazásával gyanúsított torjai tanár ügyét

Zárt ajtók mögött tárgyalják meg a diákok bántalmazásával gyanúsított torjai tanár ügyét
A torjai iskola – Fotó: Tőkés Hunor / Transtelex
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

A sajtó és a nyilvánosság kizárásával tartják meg hétfőn délután 4 órától a fegyelmi bizottság kivizsgáló ülését a torjai Kicsi Antal Általános Iskolában, amit azért hívtak össze, hogy meghallgassák a tanintézmény egyik oktatója körül kirobbant botrány érintettjeit.

Könczei Zita iskolaigazgatótól a Transtelex hétfőn úgy értesült, hogy a fegyelmi bizottság ülésére az érintetteken kívül senkit nem fognak beengedni, és az első gyűlés alkalmával semmilyen döntés nem fog születni. Addig nem nyilatkozik senki az ügyben, amíg a bizottság meg nem hozza a végső döntést.

A Kicsi Antal Általános Iskola történelemtanárát október nyolcadikán 24 órára őrizetbe vette a rendőrség, majd vizsgálatot indított ellene: a gyanú szerint a tanár négy diákját bántalmazta, egyiküknek több napon belül gyógyuló sérülést okozva. Az ügy részleteiről helyszíni riportunkban számoltunk be.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!