Helikopterrel szállítottak le hétfőn a romániai Paring hegységből egy balesetet szenvedett magyar túrázót – közölte a román hegyimentő-szolgálat (Salvamont) tájékoztatása alapján az MTI.
A budapesti nő három romániai társával túrázott a Paring hegységben, amikor vasárnap elesett, kificamította a bokáját, és vélhetően eltörte a lábszárát.
A hegyi mentők éjszaka értek a baleset helyszínére, ahol elsősegélyben részesítették a nőt, de a rossz látási viszonyok miatt úgy döntöttek, hogy nem próbálják meg földi úton lehozni a rendkívül nehezen megközelíthető helyről a sebesültet, ezért helikopteres mentést kértek.
A magyar túrázót hétfő reggel helikopterrel szállították a karánsebesi kórházba.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom