Helikopterrel mentettek ki egy balesetet szenvedett magyar turistát a Parâng hegységből

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Helikopterrel szállítottak le hétfőn a romániai Paring hegységből egy balesetet szenvedett magyar túrázót – közölte a román hegyimentő-szolgálat (Salvamont) tájékoztatása alapján az MTI.

A budapesti nő három romániai társával túrázott a Paring hegységben, amikor vasárnap elesett, kificamította a bokáját, és vélhetően eltörte a lábszárát.

A hegyi mentők éjszaka értek a baleset helyszínére, ahol elsősegélyben részesítették a nőt, de a rossz látási viszonyok miatt úgy döntöttek, hogy nem próbálják meg földi úton lehozni a rendkívül nehezen megközelíthető helyről a sebesültet, ezért helikopteres mentést kértek.

A magyar túrázót hétfő reggel helikopterrel szállították a karánsebesi kórházba.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!