Novák Eduárd: A hivatalos mérkőzéseken a pályán lévők legalább 40%-ának romániai sportolónak kell lennie
Novák Eduárd sportminiszter a közösségi oldalán jelentette be csütörtökön, hogy a következő szezontól a hivatalos mérkőzéseken a pályán lévő sportolók legalább 40%-ának romániai sportolónak kell lennie.
Elmondta: az általa kiadott a rendelet célja az élsport és a romániai sportolók támogatása, a végrehajtása a nemzeti sportszövetségek feladata, és a 2022-2023-as versenyszezontól kezdődően válik kötelezővé.
„A sport országos prioritás!
Nemzeti válogatottjaink segítése érdekében támogatni kell a román sportolókat, és előnyben kell részesíteni őket. Köszönet a szövetségeknek a döntés meghozatalához szükséges egyeztetésekért és sok sikert a megvalósításhoz!” – írta Novák Eduárd a Facebookon.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom