Országos szintű pedagógus továbbképző központot adtak át Nagyváradon

Országos szintű pedagógus továbbképző központot adtak át Nagyváradon
A képen balról jobbra Szabó Ödön, Kelemen Hunor, Cseke Attila, jobb oldalt Kallós Zolán oktatási államtitkár – Fotó: Kelemen Hunor FB-oldala
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Közel kilenc év után átadásra került az Országos Magyar Továbbképző Központ, amely a magyar pedagógusok állandó továbbképző központjaként fog működni – jelentette be Kelemen Hunor Facebook oldalán.

Az RMDSZ elnökének elmondása szerint 2014-ben kezdték el a tervezést, amikor először volt Románia miniszterelnök-helyettese, költségvetés és helyszín is lett volna hozzá, a projektet azonban helyi politikai döntések hátráltatták.

„A mai nap azonban a sikerről szól. A mi dolgunk, a politikusok dolga véget ér, és a szakmáé lesz a felelősség, hogy ezt az intézményt a magyar pedagógusoknak egy állandó továbbképző központjaként működtesse tovább. Természetesen nem hagyunk magára senkit, évente elő fogjuk teremteni a működéshez szükséges költségvetést Bukarestben, és bármikor legyen is szükség ránk, mi azonnal segíteni fogunk!” – mondta a szövetség elnöke.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!