Az 56 emberéletet követelő árvízre emlékeztek Szatmárnémetiben

Az 56 emberéletet követelő árvízre emlékeztek Szatmárnémetiben
A május 14-i megemlékezés Szatmárnémetiben – Kereskényi Gábor Facebook-oldala
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Ötvenkét év telt el az 56 emberéletet követelő árvízkatasztrófát óta, a Szatmár megyeiek azonban nem felejtenek. Szombaton az 1970-es árvíz során odaveszett emberi életekre emlékeztek. A katasztrófa 4 ezer épületet lerombolt és 28 ezerben kárt tett és 120 ezer hektárnyi földterület árasztott el a megyében – írja a Szatmár.ro.

Kereskényi Gábor Szatmárnémeti polgármestere szerint a város legnagyobb természeti katasztrófája egyszerre vált az újjászületés és az újrakezdés szimbólumává. A polgármester szerint 52 évvel ezelőtt Zutphen (holland) és Wolfenbüttel (német) városok siettek a támogatásukra, fél évszázad elteltével pedig most rajtuk a sor, hogy az ukrajnai, kárpátaljai testvérvárosaik (Ungvár és Beregszász) segítségére. „Ahogy 52 évvel ezelőtt, úgy fogjunk össze most is, építkezzünk. Ha kell, segítsünk egymásnak, hiszen jó érzés tudni, hogy a bajban nem vagyunk egyedül” – mondta a polgármester.

Felidézte, a szatmári lakosság korábban több száz adományt küldött Ukrajnának. Hozzátéve, nehéz időkben bátornak és összetartónak kell maradniuk, mert az ellenségeskedés csak bajt hoz rájuk.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!