Felszámolják az oltóközpontokat, aki koronavírus elleni oltást szeretne, forduljon a családorvoshoz
Eddig lépten-nyomon oltóközpontokba botlottunk, ez a felállás azonban július elsejétől véget ér.
Július 1-jétől kizárólag a családorvosi rendelőkben lehet kérni a koronavírus elleni oltást – tudósít az Agerpres Andrei Baciu, egészségügyi államtitkár bejelentése nyomán.
A szakember egy Facebook-bejegyzésben emlékeztetett, a koronavírus elleni, eddig „kampányszerű” oltás fokozatosan az országos oltási program részét fogja képezni, és ez az átmeneti időszak június 30-án jár le. E dátumig az érdekeltek mind a még működő oltóközpontoknál, mind a családorvosi rendelőkben beoltathatják magukat koronavírus ellen.
Július 1-jétől azonban valamennyi oltópont bezár, és kizárólag a családorvosi rendelőben lehet kérni a vakcinát – nyomatékosította.
Andrei Baciu ugyanakkor hangsúlyozta, továbbra is a védőoltás a legjobb módja a SARS-CoV-2 vírus elleni védekezésnek, és a fertőzés szempontjából kockázati csoportokba tartozó személyek esetében különösen fontos.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom