Megduplázzák a kórházban ápoltak étkeztetésére szánt összeget

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

11 helyett 20 lejt költenek majd naponta egy-egy páciensre.

Alexandru Rafila egészségügyi miniszter kedden sajtótájékoztatón jelentette be, hogy a kórházba utalt betegek étkezési támogatását napi 20 lejre emelik, ami a jelenlegi 11 lejes összeg közel kétszerese. Elmondása szerint az emelés 100 millió lejes plusz kiadást jelent az idei év végéig - írja a News.ro.

A tárcavezető szerint nem lenne feltétlenül muszáj a kórházi költségvetésből fedezni a páciensek étkeztetését, a Parlament más forrást is találhatna ennek finanszírozására. Mint kifejtette, mindeddig a kórházak költségvetéséből fedezték a betegek étkeztetését, és megtehették volna, hogy túllépik a napi 11 lejes összeget, de erre nem igazán futotta.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!