A Partiumban gyűjtött levélszavazatokat is eljuttatták a kolozsvári konzulátusra

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

A Partiumban is gyűjtötték a szavazatokat mind az RMDSZ aktivistái, mind az EMNT Demokrácia-központjai.

A közösségi médiában megjelent beszámolók szerint a szövetség megyei szervezetei Bihar megyében 13 300, Szatmár megyében 7 300, Arad megyében pedig közel 2 200 levélszavazatot gyűjtöttek, melyeket eljuttattak Magyarország Kolozsvári Főkonzulátusára.

A Demokrácia Központok által begyűjtött szavazatokkal kapcsolatban Kiszner Csaba önkéntes a Transtelexnek elmondta: a szatmárnémeti irodába 3800, a zilahiba pedig kb. 2 500 szavazatot vittek be az emberek, ezeket vasárnap szállították el Kolozsvárra. Úgy vélte, a Szatmár megyei szavazatszám nagyjából megegyezik a 4 évvel ezelőttivel. Most nem adtak le több voksot, mint a legutóbbi választáskor, Kiszner szerint ennek az lehet az oka, hogy sokan nem kapták meg idejében a levélcsomagot.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!