A pókcsípése után továbbjutott Fángli Henrietta az úszó-vb-n

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Az ijesztő pókcsípése után 50 méter mellen továbbjutott az elődöntőbe Fángli Henrietta a szingapúri vizes világbajnokságon szombaton – írja a Telex. A 30,67-es ideje a 13. az elődöntő 16 fős mezőnyében.

A marosvásárhelyi születésű sportolót még vasárnapról hétfőre virradó éjjel csípte meg egy pók a jobb lábát két helyen is a szállodai szobában. Nem tulajdonított neki nagy jelentőséget, 100 mellen versenyzett is, utána dagadt be a lába. A 4x100-as magyar mix vegyes váltónak csütörtökön vissza is kellett lépnie, mert a mellúszásban érdekelt Fángli nem tudta vállalni az indulást egy pókcsípése után.

Ahogy a Telex megjegyzi, mellúszásban nagyon sűrű a mezőny, ha a most 30,67-et teljesítő Fánglinak sikerül egy tizeddel gyorsabban úsznia – ez egyéni és magyar csúcsot is jelent –, akár a döntőben is ott lehet.

Az úszó sokáig próbálkozott román színekben, de mivel úgy érezte, semmi támogatást nem kap, 2023-ban átigazolt Magyarországra. Azután készítettünk vele interjút, hogy 2024-ben megdöntötte Kovács Ági 24 éve fennálló magyar csúcsát 100 méteres mellúszásban. Az Amerikában tanuló versenyzőnek ez az első vb-je.

Frissítés: Fángli Henrietta az 50 mell elődöntőjében 30.81-es időt úszott, amivel összesítésben a 14. helyen végzett.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!