Brassó felé terjeszkedik a Via Transilvanica
A múlt héten kihelyezték az első útjelzőkövet Szászfehéregyházán, és ezzel megkezdték a Via Transilvanica túraútvonal bővítését Brassó felé – számoltak be a működtetők.
„Kicsit adósnak éreztük magunkat ezzel a megyével szemben, a többi kilenchez képest, amelyen áthalad az útvonal, hiszen csak 26 kilométerrel képviseltette magát. Célunk, hogy ez a meghosszabbítás elérje körülbelüli 170 kilométert” – írták a szervezők.
Az új útvonal Terra Borza Teutonica nevet kapja majd, és a tájékoztatás szerint a következő településeket (közigazgatási egységeket) érinti majd : Szászbuda (ezt már most is érinti), Zsiberk, Sáros, Szásztyúkos, Mundra, Sárkány, Sinka, Újsinka, Almásmező, Zernyest, Alsómoécs, Törcsvár, Barcarozsnyó és Brassó.
Nem meglepő, hogy Románia legmenőbb túraútvonala Brassó megyében terjeszkedik, hiszen ez az ország legkeresettebb megyéje, ahol Bukarest után a legtöbb külföldi turista fordul meg, de országon belül is igen népszerű, csak a tengerpart előzi meg. Románia legfontosabb turisztikai látványosságai találhatók a területén, (így a Fekete templom és a törcsvári kastély), amiket rendszeresen ajánlanak a különböző külföldi magazinok (például The Washington Post vagy a National Geographic). Oda tervezik az ország első lombkoronasétányát, nemrég pedig már buszjáratokat is indítottak – Brassót is érintve – a dél-erdélyi látványosságok felfedezésére.
A 2022-ben megnyitott Via Transilvanica 1400 kilométer hosszan vezet a bukovinai Putnától a bánsági Szörényvárig. Azóta két Europa Nostra-díjat kapott a túraútvonal, ajánlotta a Time és még a Google Utcakép alkalmazásával is bejárhatóvá tették. Egy brit író pedig azt mondta róla, hogy „az érintetlen természet időtlenségét” élte meg rajta.
Állj ki a szabad sajtóért!
A Transtelex az olvasókból él. És csak az olvasók által élhet túl. Az elmúlt három év bizonyította, hogy van rá igény. Most abban segítsetek, hogy legyen hozzá jövő is. Mert ha nincs szabad sajtó, nem lesz, aki kérdezzen. És ha nem lesz, aki kérdezzen, előbb-utóbb csend lesz, holott tudjuk, a hallgatás nem opció.
Támogatom!